O nas

Formatyka została założona przez architektów kochających wzornictwo. Forma jest w centrum wszystkich naszych działań projektowych – stąd właśnie nazwa!
Zajmujemy się projektowaniem produktu i tego, co dzieje się wokół – sporządzamy dokumentacje techniczne, wizualizacje produktowe i aranżacyjne, animacje, grafiki reklamowe i POS.
W 2014 roku wygraliśmy konkurs Siemens Future Living Award – proponując zaskakujące i świeże podejście do projektowania kuchni. Od tego czasu stale pracujemy dla polskich i zagranicznych producentów.

Nasz zespół

Krystian Dziopa – założyciel, projektant 3D
Doświadczenie zdobyte w polskich i zagranicznych biurach projektowych – m.in. duńskim WE Architecture i chorwackim Arhitekti Filipović. Absolwent wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej. Obecnie specjalizuje się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego i fotorealistycznych wizualizacjach.

Iga Szczugieł – projektant, grafik
Doświadczenie projektowe zdobyte w polskich firmach produkcyjnych i w zagranicznych biurach architektonicznych – m.in. Arhitekti Filipović. Absolwentka wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej. Obecnie specjalizuje się w grafice.

Konkursy

2016 / Architektura i Urbanistyka
Trzecie miejsce w konkursie na zagospodarowanie terenu przy ul. Kościuszki w Rybniku, Polska.

2015 / Architektura Wnętrz
Specjalne wyróżnienie w konkursie Bargework, Polska

2014 / Projektowanie Produktu
Nagroda Główna – Siemens Future Living Award 2014
Platimat – projekt kuchni przyszłości, Polska